Aktualności

 

 

ico

Warto wiedzieć

porady, nowości, promocje

 

Jesienią trawę kosimy rzadziej i wyżej niż w poprzednich miesiącach. Ostatnie koszenie wykonujemy na przełomie października i listopada.

Warto przeprowadzić aerację trawnika, bowiem po sezonie murawa wymaga rozluźnienia. Zabieg ten wykonujemy aeratorem.

Porządkując ogród przed zimą trzeba dokładnie oczyścić trawnik z opadłych liści, gałązek i warstwy obumarłych części roślin oraz mchów. Liście z trawnika można usuwać za pomocą grabi, ale pracę tę ułatwi odkurzacz ogrodowy z funkcją dmuchawy. Używając tego urządzenia liście można usunąć na dwa sposoby – zgarniając je w jedno miejsce za pomocą dmuchawy bądź zebrać odkurzaczem do dołączonego specjalnego worka. Niektóre odkurzacze do liści mają dodatkową funkcję rozdrabniania liści, dzięki czemu można je później wykorzystać do kompostu.

Trawnik jesienią kosi się rzadziej niż podczas sezonu – w październiku dwa koszenia w zupełności wystarczą, ponieważ trawa nie rośnie już tak intensywnie. Po raz ostatni murawę kosi się drugiej połowie października, nieco wyżej niż w sezonie (za krótko przycięta trawa zimą będzie narażona na przemarznięcie). Optymalna wysokość ostatniego koszenia to około 4 cm.