Wykonujemy samodzielnie tarasy ogrodowe.
Tarasy to jedne z najciekawszych elementów małej architektury w ogrodzie. Służą głównie jako lekkie konstrukcje cieniujące daną przestrzeń.
Taras jest elementem łączącym dom z ogrodem. Jest swoistym przedłużeniem salonu. Pozwala się cieszyć czasem spędzonym na świeżym powietrzu bez znacznego oddalania się od budynku. W okresie letnim stanowi główne miejsce w którym mieszkańcy spędzają wolny czas, relaksują się i przyjmują znajomych.
Wyróżnić możemy trzy rodzaje rozwiązań tarasowych. Chodzi tu o tarasy zadaszone, otwarte i częściowo zadaszone. Zadaszony taras daje możliwość wypoczynku nie tylko w słoneczne ale także i deszczowe dni. Poza tym daje przyjemny cień w dni bardzo upalne. Z drugiej strony ogranicza pole widzenia i dostęp światła do okien salonu. Dlatego też wielu mieszkańców wybiera tarasy otwarte lub tylko częściowo zadaszone. Oczywiście wybór zadaszenia jak i kształt tarasu zależy od preferencji mieszkańców. Bez względu na formę i wielkość tarasu musi on harmonijnie wpisywać się zarówno w bryłę budynku jak również płynnie przechodzić w przestrzeń ogrodową.
Pergole i trejaże najczęściej ustawiane są w sąsiedztwie budynków, tarasów czy ciągów komunikacyjnych. Poza podziałem przestrzeni na różne wnętrza, podnoszą walory dekoracyjne przestrzeni, w której zostały ustawione. Stanowią tak, że znakomitą podporę do rozwoju roślin pnących. W ogrodach przydomowych osłaniają przestrzeń prywatną od sąsiednich posesji dając tym samym poczucie spokoju i intymności.
Trejaż zbudowany jest ze słupów wspierających belki poziome, na których są osadzone dekoracyjne poprzeczki. Pomiędzy słupami trejaży, mogą być zamocowane ozdobne kratki lub pełne ścianki.
Pergola to konstrukcja wykonana z kliku słupów, podpierających ażurowy dach. Zadaszenie pergoli może opierać się o ścianę istniejącego budynku i być częściowo pokryte wodoszczelnym materiałem. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy miejsca osłonięte i stanowiące idealne schronienie przed deszczem lub intensywnym słońcem.
Do budowy tarasów można zastosować takie materiały jak drewno, stal, aluminium, poliwęglan oraz szkło. Oprócz tych podstawowych materiałów można wykorzystywać do budowy słupów cegłę, kamień naturalny, kamień cięty, łupki oraz beton.
Dzięki tego typu konstrukcjom, obiekty budowlane bardzo płynnie przechodzą w przestrzeń ogrodową, gdyż rośliny pnące stanowią swoistego rodzaju pomost integrujący przyrodę z architekturą.