Pielęgnacja

Realizujemy prace w zakresie czyszczenia oczek wodnych i stawów. 

Każdy chciałby się cieszyć doskonałą harmonią w swoim oczku wodnym. Jednak, aby to osiągnąć, niezbędne są niektóre zabiegi pielęgnacyjne, które zbliżają nas do celu.

W naszym oczku pojawiają się zazwyczaj glony, które znacznie szpecą wygląd zbiornika, dodatkowo utrudniając życie roślinom oraz rybom, a jeżeli szybko się nimi nie zajmiemy, mogą również powodować ich całkowite obumarcie.

Istnieje kilka powodów, przez które powstają glony. Sprzyjającymi dla nich warunkami, jest bardzo duża ilość substancji odżywczych, a szczególnie związków fosforu. Mogą się one dostawać do wody w naszym oczku, poprzez zbyt intensywne nawożenie terenów dookoła niego oraz spłukiwanie ich przez opady deszczu. Innym źródłem tych związków są rozkładające się części roślin, ryb oraz innej materii organicznej, która dostała się do wody.

Dlatego właśnie tak ważne jest dokładne czyszczenie oczka wodnego. Glony bardzo dobrze rozwijają się również w momencie, gdy mają dostęp do bardzo dużej ilości światła słonecznego, dlatego jednym z powodów ich powstawania, może być zła ekspozycja oczka wodnego.

Znając już główne przyczyny powstawania glonów w oczku wodnym, możemy sami wywnioskować, w jaki sposób im zapobiegać. Przede wszystkim musimy dobrze czyścić oczko wodne ze zbędnej materii organicznej. Bardzo dokładnie i skrupulatnie zbieramy wszystkie liście, które do niego wpadają, dokładnie wybieramy i wycinamy obumarłe rośliny lub ich części, a także martwe ryby. Jesienią, kiedy liście bardzo obficie lecą z drzew, zbiornik można zabezpieczyć, poprzez rozwieszenie nad nim siatki, która będzie zbierała wszystkie lecące do niego liście. Nie możemy przekarmiać również zwierząt tam mieszkających. Resztki pokarmy opadają na dno i tam ulegają rozkładowi, przez co do wody zostaje wprowadzona kolejna dawka substancji odżywczych, które wspierają rozwój glonów

Zajmujemy się czyszczeniem wszelkiego rodzaju zbiorników wodnych. Poprzez wypompowanie brudnej wody oraz dokładne umycie zbiornika i pompy, która została za zabrudzona przez brudną wodę. Następnie zalewany zbiornik świeżą czysto wodą. Dodatkowo w naszej firmie stosujemy różnego rodzaju płyny, które pozwalają przedłużyć okres czasu, gdy w zbiorniku nie będą występować glony, które nie wyglądają estetycznie w zbiorniku wodnym oraz woda będzie utrzymywać się czysta.

 

 

ico

GALERIA

Nasze realizacje