Mała architektura

Tworząc w ogrodzie miejsce wypoczynku, w którym będziemy mogli usiąść, by mile spędzić czas, zadbajmy o jego odpowiednie wyposażenie.

Ogród, zagospodarowany zgodnie z naszymi preferencjami jest jak dodatkowy salon. Chętnie spędzamy w nim wolny czas, nie tylko pielęgnując rośliny, ale też po prostu odpoczywając.

Warto więc zaaranżować w pewnej odległości od domu przyjazne, ale i efektowne miejsce wypoczynku. Może to być urokliwy zakątek wśród zieleni, kameralna samotnia lub miejsce biesiadowania z przyjaciółmi.
Jeżeli powierzchnia ogrodu na to pozwala, warto zorganizować kilka takich miejsc o różnorodnym charakterze. Jeżeli ogród jest mały, trzeba zdecydować się na rozwiązanie najbardziej przydatne.

Czasami oczekiwania rodziny zaspokoi fotel ustawiony w cieniu drzewa. Innym potrzebny jest hamak, a jeszcze innym duży stół, przy którym może zasiąść wieloosobowa rodzina i jeszcze kilkoro przyjaciół.

Najważniejsze to odpowiednia nawierzchnia, meble ogrodowe, dekoracyjne detale i rośliny. Ale to nie wszystko. Zależnie od charakteru ogrodu mogą być przydatne murki zapewniające kameralny nastrój, a przy tym ograniczające skarpy oraz oczka wodne, fontanny i zdroje przyścienne kształtujące nastrój kompozycji, a także wpływające na panujący wokół mikroklimat.

Osoby ceniące chwile spędzane na biesiadowaniu mogą uprzyjemnić sobie wypoczynek, wzbogacając placyk o grill, kominek lub ognisko.

 

 

ico

GALERIA

Nasze realizacje